Aukštumalos pažintinis takas

Tai laikoma itin paslaptinga vieta, kuria vedantis takas lankytojus supažindina ne tik su neįprastais kraštovaizdžiais, bet ir su visame pasaulyje garsios aukštapelkės augalija ir gyvūnija bei leidžia  įsitikinti – pelkė tai nėra tik  kažkur pievų ar miškų glūdumoje telkšantis užmirštas vandens telkinys. Šiuo atveju, tai didžiulė – 2500 ha plotą užimanti, deltinio tipo atvira aukštapelkė, kuri  laikoma pelkėtyros pasaulio mokslo lopšiu.
Aukštumalos pažintinis takas buvo nutiestas dar XVIIIa. ir jungė keletą pelkinių kaimų, kurių dabar jau nebėra. Iki šių dienų išliko tik trečdalis ir šios aukštapelkės –  natūralius bruožus išlaikiusi vakarinė pelkės dalis buvo paskelbta telmologiniu draustiniu bei įrašyta į ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos teritorijų sąrašą, o vėliau tapo ir Europos ekologinio tinklo „Natūra 2000“ dalimi.
Kilometro ilgio pažintinis takas leidžia iš arčiaus susipažinti su pelkės formavimosi istorija, gamtos apylinkėmis. Tako pabaigoje yra įrengta 3 metrų aukščio apžvalgos platforma, kuri leidžia pamatyti ypatingo grožio, pelkę supančią gamtos panoramą.